Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Technológiai rendszerbiztonsági szakmérnök

#Szakirányú továbbképzés   #Műszaki   #Nyitott  
Képzés célja
Célja, hogy a képzésen résztvevők komplex elméleti és gyakorlati tudást szerezzenek a technológiai folyamatok biztonságához kapcsolódó kérdésekben különös tekintettel a túlnyomás kialakulására, illetve annak megakadályozására irányuló folyamatokra.
A képzés célja ennek érdekében egyrészt a túlnyomás kialakulásához kapcsolódó elméleti tudás megalapozása melynek részét képezi az áramlási, hőtani, valamint anyagátadási folyamatok leírása. Szerepet kap a technológiai berendezések teherviselő-képességének meghatározása a vonatkozó Európai Uniós rendeletek, szabványok alkalmazásával.
További cél, hogy a múltban bekövetkezett balesetek elemzése révén ismereteket szerezzenek a hibákat kiváltó okokra, a jelenleg hatályos irányelvek alkalmazásával. A résztvevők ismereteket szereznek a különböző veszélyelemzési technikákról, majd azok alkalmazásával veszélyességelemzést végezhessenek.
A képzés során a résztvevők ismereteket szereznek a túlnyomáshatároló eszközök működési elvéről, azok kiválasztásáról, méretezéséről, lefúvásos védelem ellennyomás számításáról, a por- és gázrobbanás mechanizmusáról, a robbanási jellemzők meghatározásáról, valamint a robbanás elleni védelem tervezéséről.
A képzés során önállóan elvégzendő projektfeladat segít a megszerzett ismeretek elmélyítésében.
Képzési idő
2 félév
Jelentkezési határidő
2025.01.31.
Képzési díj
380.000 Ft/félév
Képzés helyszíne
Miskolci Egyetem
Szerezhető végzettség
Technológiai rendszerbiztonsági szakmérnök
Főbb témakörök – tárgyak
a) Alapozó ismeretek modul:
1. Szilárdságtani alapismeretek
2. Áramlástani alapismeretek
3. Hő- és anyagátadási műveletek
4. Rendszertechnikai alapismeretek
5. Dokumentációs alapismeretek
6. Ipari balesetek, irányelvek
7. Por- és gázrobbanások hatásmechanizmusa

b) Differenciált szakmai törzsanyag modul:
1. Veszélyelemzési technikák
2. Veszélyesség-elemzés
3. Túlnyomás elleni védelem tervezése és eszközei
4. Por- és gázrobbanással kapcsolatos ismeretek (robbanási jellemzők, védelem tervezése)

Bővebb leírás
Részvétel feltétele: Műszaki képzési területen legalább alapképzési szakon (korábban főiskolai szintű képzésen) szerzett mérnöki oklevél.
 
Kapcsolattartó/szakfelelős: Prof. Dr. Siménfalvi Zoltán, dékán, egyetemi tanár Miskolci Egyetem, Energetikai és Vegyipari Gépészeti Intézet, cím: 3515Miskolc, Egyetemváros, tel/fax: (46) 565-168, email: zoltan.simenfalvi@uni-miskolc.hu,
honlap: https://geik.uni-miskolc.hu/szakiranyu_tovabbkepzes
 
Jelentkezési határidő: 2025. január 31.
 
Jelentkezés módja: az intézmény által kibocsátott jelentkezési lapon.
Jelentkezés díja: 3000 Ft.
Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamintszakmai önéletrajz.
 
Képzés kezdete:  2025. március hó
 
Egyéb információk: A foglalkozásokat a szorgalmi időszakban három teljes héten át (hétfőtől péntekig), naponta 9-16 óra között tartjuk. Jelenléti és onlineórák aránya 50-50%.
 

Jelentkezési lap letölthető INNEN

A kitöltött és aláírt Jelenkezési lapot a végzettség másolatával és egy Önéletrajzzal együtt kérjük megküldeni szkennelve a felnottkepzes@uni-miskolc.hu emailcímre, továbbá postai úton a Felnőttképzési Központ levelezési címére. (3515 Miskolc-Egyetemváros, A/4. ép. 1. em. 103.)