Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Kockázatkezelés az atomenergia szektorban

#Rövid szakmai képzés   #Műszaki   #Nyitott  
Képzés célja
A képzés célja a megújuló gazdaság égisze alatt azon ismeretek átadása illetve készségek fejlesztése, amelyek segítik a gazdasági kapcsolatok ‚tehermentesítését’, a gazdasági-piaci szereplők eredményességének növelését a gazdaság működésével szükségképpen együttjáró konfliktushelyzetek okai, feloldási akadályai, illetve az ezt segítő technikák és eljárások megismerése által. Ez egy olyan zárt szakmai szegmensben, mint az atomenergia-szektor, még komolyabb szerephez jut, mint ahogy a hatékonyságot gátló ellentétek hatása is fokozott. Figyelemmel a nemzetközi szinten is egyre nagyobb szerepet kapó compliance konfliktusmegelőző, illetve feltáró jellegére, a kurzus kiemelten érinti ezt a kérdéskört is.
A képzés - a gazdaságfókuszú perelterelő technikák és eljárások bemutatásával – lehetővé teszi a konfliktusköltségek csökkenthetőségét is.
Képzési idő
20 óra
Képzés helyszíne
Miskolci Egyetem
Bővebb leírás

Tudja, hogy a nemzetközi kutatások szerint egy cégvezető munkaidejének 11-15%-át fordítja a céget érintő konfliktusok kezelésére? Ez 8800-12000 euró évi kiadást jelent egy átlagos éves menedzseri fizetés mellett úgy, hogy ezen konfliktusok kezelésére számos más lehetőség nyílna. Ehhez képest a vállalatok 36,5%-a nem használ alternatív eljárást.

Tudja, hogy a 2001-2006 között a Nemzetközi Kereskedelmi Kamara elé került jogviták 20%-a vállalatirányítással kapcsolatos konfliktusok területéhez kapcsolódott?

A képzés főbb témakörei:

  1. Konfliktusok a gazdaságban I.
  2. Konfliktusok a gazdaságban II.
  3. Konfliktuskezelési technikák
  4. Vitarendező eljárások
  5. A gazdasági mediáció, mint értékazonos módszer
  6. XXI. századi kihívások és válaszok (az agilis munkamódszertől az online platformokig)
  7. A compliance alapfogalmai
  8. A compliance fogalmának eredete és fejlődése
  9. A compliance mai értelmezési tartományai
  10. Hard compliance és soft compliance fogalma
  11. Compliance-funkció
  12. Compliance kockázat fogalma
  13. Compliance menedzsment
  14. A compliance területei
  15. A compliance megjelenése hazai jogunkban

A képzésért felelős: Csemáné Dr. Váradi Erika - Bűnügyi Tudományok Intézete, Büntetőjogi és Kriminológiai Intézeti Tanszék zordika_2@hotmail.com, Prof. Dr. Jacsó Judit - Bűnügyi Tudományok Intézete, Büntetőjogi és Kriminológiai Intézeti Tanszék jogjacso@uni-miskolc.hu

Minimális és maximális létszám: min 5 fő, max 30 fő

A képzés tervezett indítása: igény szerint bármikor

Kinek ajánljuk? - A gazdasági mediáció iránt érdeklődő, legalább alapfokú (BA) végzettséggel rendelkezők